Гурткова робота


      Гурток "Дизайну одягу"


З вересня 2023 року розпочав роботу гурток технічної творчості  "Дизайну  одягу"

Професія дизайнера в останні десятиріччя набула величезної популярності, стала необхідною в усіх сферах життя і діяльності людини. Культуру виробництва слід виховувати в людині з дитячих років. Саме тому у творчості учнів УВКУ  ДТЕУ надзвичайно актуальною є робота гуртка дизайну одягу, який розпочав свою роботу з вересня 2023 року під
моїм  керівництвом  Навчаючись у гуртку, учні ознайомлюються з  різними моделями одягу, конструюють, моделюють та виготовляють швейні вироби.

Цьогоріч завдання гуртка виготовити колекцію фартухів- халатів для учнів та майстрів перукарів або візажистів. Учні уважно дослідили побажання клієнтів, підібрали матеріали враховуючи специфіку праці перукарів та виконали ескізи майбутніх виробів. 

Мета занять гуртка дизайну полягає у тому, щоб розвинути естетичний смак, навчитися малювати, конструювати і шити різні колекції одягу.

Програма передбачає оволодіння азами науки дизайну та початковими професійними навиками кравця.



Робота над виготовленням колекції фартухів



А ось і готові вироби 




До свята Весни, яке відбулося 8 березня 2023 року в закладі освіти була організована виставка робіт  гуртківців  технічної творчості. Учасниці гуртка «Дизайн  одягу»  представили на виставку   колекцію  сучасного, стильного одягу для працівників  банку. Це  жіночі спідниці, брюки,   виготовлені в класичному стилі, які доповнюються блузою, корсетом та жилетом.




    

          У 2020-2021 навчальному році керую гуртком "Дизайн одягу", членами якого є учні         групи № 5. Метою  роботи гуртка є створення та виготовлення  моделей одягу для колекції "Спорт в клітинку", у якій прочитується нове розуміння спортивного одягу взагалі . 
    Вважається, що винахід і популяризація картатого малюнка належить шотландським чоловікам. Але це не зовсім так. Нещодавно, під час проведення археологічних розкопок в Єгипті, вчені виявили стародавню мумію, загорнуту в картатий саван. Крім того, відомим історичним фактом є те, що знать в Стародавньому Римі носила картаті тоги, а самураї Японії - картаті кімоно. У костюмах візантійської епохи часто зустрічається малюнок у вигляді великих квадратів або ромбів, у яких можна побачити зображення тварин. У стародавній Русі поширеним був малюнок у вигляді ромбовидних решіток з колами в центрі або зірки на тлі квадратів. Однак в сучасності світ асоціює тканину в клітину з Шотландією.   

      






Учні гуртка «Дизайн одягу» вирішили піти далі і змінили своє ставлення до традиційного картатого малюнку. Майбутніх кравців, вишивальниць перестав задовільняти звичайний, хоч і доволі сучасний спортивний одяг. Хто сказав, що спортивний одяг повинен бути з матеріалу  зафарбованого в один колір? Синій? Чорний? Зелений? Білий? Ні! Гуртківці вирішили що колекція спортивного молодіжного одягу буде картата. Разом з учнями ми  розробили ескізи майбутньої колекції, розкроїли та готуємо вироби на примірку. Маємо надію, що ніякий короновірус не завадить у подальшому виготовленні колекції
.


Колекція спортивного одягу Sport girls, розроблена і виготовлена  учнями гуртка  "Дизайн одягу"
                                         Робота  над колекцією Sport girls






Колекція спортивного одягу Sport girls, розроблена і виготовлена  учнями гуртка  "Дизайн одягу"










Починаючи з 2018-2019 навчального року  під моїм керівництвом працює гурток "Дизайн народного одягу".  
      Знайти свій неповторний стиль, розробляти сучасні моделі одягу та аксесуарів і виготовляти їх – це те, чим учні займаються на заняттях гуртка. 
      Почав роботу гурток з пошиву найпростіших, але оригінальних виробів кухонної білизни – фартухів та прихваток. Цікавими були конструкція виробів та їх оздоблення аплікацією. І приємним сюрпризом для викладачів та майстрів виробничого навчання нашого навчального закладу було отримати у подарунок до дня вчителя пошиті вироби від гуртківців. 







       Формуючи практичні вміння і навички роботи з різними матеріалами та інструментами, учні навчилися виготовляти з текстильних ниток модні аксесуари, зокрема - сережки. Шеверя Христина показувала майстер-клас з їх виготовлення 23 листопада 2018 року на Кар’єрному форумі «Освіта, робота, перспектива», який відбувся у Будинку культури смт. Середнє, за організації Ужгородської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості. 
  


       Мистецтво сучасного костюма не повинне розвиватися у відриві від народних, національних традицій. Їх вивчення є важливою складовою в роботі гуртка, саме тому на заняттях гуртка діти отримають знання та навики з історії моди та костюму, з композиції костюму, опановують основні техніки оздоблення одягу, навчаються виконувати оздоблювальні техніки, а також познайомляться з різноманітними художніми техніками та основами колористики, що є невід’ємною базою для дизайну одягу. 
     По мірі набуття гуртківцями навичок з дизайну, пошиття та оздоблення одягу планується виконання основного завдання, а саме -  розробка та виготовлення колекції одягу з елементами народних традицій. Саме над цим завданням сьогодні працює гурток народного одягу.


12 квітня 2019 року на базі Пряшівської середньої спеціалізованої школи підприємництва  відбувся X1У Міжнародний конкурс молодих дизайнерів «Модна лінія молодих 2019», в якому  була представлена колекція «Файні панянки» (створена гуртківцями «Дизайн народного одягу» під керівництвом керівника гуртка Німець Т.М., автор учениця ІІ курсу Шеверя Христина).   
Колекція «Файні панянки» відзначена дипломом та спеціальним призом журі конкурсу.




                 Активну участь взяли учасники гуртка у підготовці експозиції до обласного фестивалюконкурсу "Воскресни, писанко". Гуртківці підготували дуже цікаві елементи композиції: пасхальне яйце з папьє-маше, символ пасхи - велика різнокольорова курка тощо. Тематична композиція «Традиції пасхальних свят: від давнини до сучасності» була представлена декоративними кошиками, стилізованими декораціями фольклорного характеру, що відтворюють пасхальні звичаї і традиції.



Виробнича діяльність 

Учні моєї  групи №5   на уроках виробничого навчання виконували виробничу діяльність 
- пошили комплекти чохлів для дитячих стільчиків на замовлення ДНЗ.





- шили комплекти постільної білизни для ДНЗ "Ужгородський центр професійно-технічної освіти"




 Участь у підготовці учнів шкіл до ІІІ етапу Всеукраїнських
 учнівських олімпіад з трудового навчання

      Щороку відбуваються Всеукраїнські учнівські олімпіади з трудового навчання.  Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти в особі Тяскайло Г.І., яка відповідає за підготовку учнів-переможців обласних олімпіад, залучає майстра виробничого навчання  Німець Т.М. до підготовки учнів-переможців до ІІІ етау олімпіади. Учні проходять консультування  у навчально-виробничій майстерні, виконують завдання та виготовляють швейні вироби. Ця робота є цікавою та корисною і для мене, як майстра виробничого навчання, і для самих учнів. 
Так ми готуємось до олімпіади -  01 березня 2018 року












2013 рік - пройшла курси комп’ютерної грамотності
листопад 2014 року - співпраця з Ужгородським коледжем культури - пошив танцювальних костюмів з вишивкою

Немає коментарів:

Дописати коментар